Til innholdet

Sjelden anledning! 2 boliger på eiendommen - INGEN BOPLIKT - Båtplass på fellesbrygge - Sjelden anledning

Berglyveien 3 A
Prisantydning 19 750 000 , -
Boligtype: Enebolig
P-ROM: 178
BRA: 242 m²
Soverom: 0
Byggeår: 2016
Tomtareal: 1002 m²

Kort om eiendommen

Velkommen til denne særdeles representative og nydelig beliggende eiendommen i Husøysund, kun få minutter fra Tønsberg sentrum.
Her har du vidstrakt sjøutsikt og tilnærmet uhindrede solforhold utover kvelden, samt tøffelavstand ned til brygga hvor det tilhører rett til båtplass.
Dette er virkelig en eiendom for den kresne, med materialvalg og løsninger utenom det vanlige!

Nyere enebolig fra 2016 på 176m² p-rom. Boligene henger sammen med en eldre enebolig via en svalgang.

Kort fortalt:
- Høy standard på boligen fra 2016 - dette er virkelig en sjeldent flott bygning!
- Fiskebeinsparkett og høyreiste lister
- Mønehøyde i hovedetg.
- 4 soverom
- 2 eksklusive bad
- Kjøkken med mengder av plass
- Stor dobbelgarasje
- Eiendommen har båtplass på fellesbrygge
m.m.

Eiendommen bør oppleves for det rette inntrykket - vi ønsker velkommen til en solrik visning!

Finn.no: Lokalområde

HUSØYSUND

Adresse

Berglyveien 3 A 3132 Husøysund

Adkomst

Se vedlagt kartskisse i annonsen. Ved å trykke på kartet får du enkelt tilgang til en spesifisert reiserute fra ønsket startdestinasjon til den aktuelle boligen. Eiendommen vil bli merket med "Til Salgs" skilt fra Z-eiendom, og det vil bli skiltet ved fellesvisning.

Beliggenhet

Fantastisk og høytliggende eiendom med vidstrakt utsikt og sen kveldssol.
Umiddelbar nærhet til båtbrygga med rett til båtplass.

Kort vei til badestrand og fine turområder.
Gangavstand til Foynlandsentret med butikker, cafe m.m. Ca. 3 minutter med bil til Teie torv med butikker, bank, post, vinmonopol m.m. 

Eiendommen er beliggende vestvendt og er meget solrik med fin utsikt over sjøen og deler av innseilingen til Tønsberg.  Eiendommen har en lun og god beliggenhet med Tønsbergs vakre skjærgård i umiddelbar nærhet. 5 min med bil til 18 hulls golfbane på Nøtterøy golfklubb.

Ca 10 min med bil til Tønsberg sentrum.

Type, eierform og byggeår

Den søndre boligen er oppført i 2016.

Bygninger og byggemåte

Sperretak med saltak form. Taket er røster opp til mønet og dette er et lukket takverk. Forenklet undertak er tekket med betongstein. Tekkingen er vurdert basert på alder og det som er mulig å registrere fra bakkenivå. Renner, nedløp og beslag er fra byggeåret.
Yttervegger i bindingsverk med 20 cm isolasjon basert på oppførtingstidspunktet. Yttervegger er utvendig panelet med kledning fra byggeåret.

Innhold

1.etg.: entré/gang/hall med trapp til hovedetasjen, 2 soverom, stue med utgang til hagen, flislagt bad med badekar og dusjnisje samt toalett og servantinnredning. Vaskerom med opplegg til vaskemaskin m.m.
2.etg.: åpen stue- og kjøkkenløsning med nydelig utsikt og balkong, hovedsoverom med en-suite/bad med dusjhjørne, toalett og servantinnredning. 

Generell info:
Det er den faktiske bruken av rommene på markedsføringstidspunktet som er avgjørende. Bruken av rommene kan være i strid med byggeteknisk forskrift og/eller mangle godkjennelse hos kommunen for den aktuelle bruken

Arealer og fordeling per etasje

Primærrom: 178 kvm, Bruksareal: 242 kvm

1.Etasje: 88 / 91 kvm p-rom/BRA
2.Etasje: 90 / 90 kvm p-rom/BRA

Dobbelgarasje på 61 kvm BRA (totalareal)

Møblering / utstyr

Hvitevarer på kjøkkenet medfølger i handelen.

Standard

Enebolig med gjennomgående standard fra byggeåret.
Innvendig påkostede og flotte materialvalg - hele veien.
Overflater innvendig består av fliser, fiskebeinsparkett, malte og slette vegger og tak. Kraftige listverk.

Øvrig teknisk info om boligen (utdrag av tilstandsrapport):
Sikringsskapet er plassert i
hallen. Hovedsikring på 50 amp. automatiske
sikringer med 17 kurser. Det er eget skap i
garasjen med egen Hovedsikring og to kurser.
Det er montert røykvarslere.
Det er rør i rør system med vannskap plassert på vaskerommet.
Stoppekran er plassert under innredning på vaskerommet. Det er
montert lekkasjestopper.
Avløp i plast fra byggetiden. Forhold vedrørende lufting og
stakemulighet er ikke dokumentert.
Bereder på 287 liter er plassert på vaskerommet..

Oppsummerte tilstandsgrader - fra tilstandsrapport

En tilstandsrapport er en utvidet teknisk rapport utarbeidet av en autorisert takstmann. Tilstandsrapporten gir en vurdering og beskrivelse av eiendommens byggverk og bygningsdeler som takstmannen har observert, og som normalt vil være av betydning ved salg av eiendommen. Den bygningssakkyndige undersøker rom og bygningsdeler slik det kommer frem av Forskrift til avhendingsloven.
Det er opp til selger å avgjøre hvorvidt det skal  innhentes slik rapport eller ikke ved salg av eiendom. Både tilstandsrapport og selgers egenerklæringsskjema følger som vedlegg til salgsoppgaven for denne eiendommen.
 
Sammendraget viser avvikene ved boligen som har fått tilstandsgrad 2 (TG 2) eller 3 (TG 3). Se utdypende informasjon i tilstandsrapporten.

Boligen har tilstandsgrader oppsummert som følger;
-   1 stk tilstandsgrad 0 (TG0) - ingen avvik.
-  20 stk tilstandsgrad 1 (TG1) - mindre eller moderate avvik.
-   9 stk tilstandsgrad 2 (TG2) - avvik som ikke krever tiltak.
- 12 stk tilstandsgrad 2 (TG2) - avvik som kan kreve tiltak, se mer info nedenfor.
-   1 stk tilstandsgrad 3 (TG3) - store eller alvorlige avvik, se mer info nedenfor.

Elementer hvor TG-2 tilstandsgrad er angitt som hovedvurdering, med kommentarer utover normal elde/slitasje/levetidsbetraktninger som kan kreve tiltak:
Noe skjev ytterdør, mindre gjenstående arbeider utvendig, manglende radonsperre, 1 stk tre-gulvlist på badet, noen løse lister, enkelter sprekker i overflater, noe vann blir liggende ved inngang til garasje, garasjegulv bør slipes, manglende tilluftsventilering på bad, manglende lufting- og stakemulighet på avløpsanlegg, for lavt rekkverk, manglende dokumentasjon på utvendig fuktsikring. 
 
Elementer hvor TG-3 tilstandsgrad er angitt som hovedvurdering, med kommentarer med kraftige tegn på forhold som man må regne med trenger utbedring straks eller innen kort tid (evt. funksjonssvikt eller sammenbrudd):
Manglende rekkverk på balkong, samt for lavt øvrig rekkverk.


Det vises forøvrig til rapportens øvrige beskrivelser med detaljer og tilstandsvurderinger som er del av PDF-salgsoppgave som må leses før inngivelse av bud

Oppvarming

Det er montert luft-til-luft varmepumpe, samt peis i stue og kjøkken. Varmekabler på begge bad.
Varmekabler i utvendige trappetrinn og støpt platting.
Det er også lagt opp til vannbåren varme (rør-opplegg i gulv i begge etasjer), men anlegger er ikke koblet opp.

For øvrig elektrisk oppvarming.

Boligen har balansert ventilasjonssystem med motor plassert i bod.

Parkering

Fine parkeringsforhold i eiendommens asfalterte innkjørsel. Garasjeplass til 2 biler.

Areal og eierform

Areal: 1 002 kvm, Eierform: eiet tomt

Tomt og hage

Eksklusiv og terrassert hagetomt med gjennomtenkte og stilige løsninger. Hagen er hovedsakelig etablert på toppen av garasjeanlegget, med kunstgress og støpte murer. Her er ingenting overlatt til tilfeldighetene, og tomten fremstår som svært flott opparbeidet.
Hagen er meget solrik fra formiddagen og til seneste rest av kveldssolen går ned. Beliggenheten på hagen er lun og tilbaketrukket, og oppleves som usjenert.
Fin uteplass også ved inngangspartiet, samt bak boligen mot øst (inn mot fjellet).
Oppmurte blomsterbed i ulike nivåer, tilpasset terrenget.

Asfaltert innkjørsel/parkeringsareal med høyreiste portstolper.

Tilliggende fasiliteter

- Rett til båtplass på felles brygge, ca 200 meter fra eiendommen. Retten innebærer også vedlikeholdsplikt i felleskap med naboer/øvrige rettighetshavere til brygga.

Eier

Ole Magnus Paulsen

Vei, vann og avløp

Eiendommen er tilknyttet offentlig vann og avløp. Adkomst fra kommunal vei.

Reguleringsforhold

Eiendommen er beliggende i område regulert til boligområde, nåværende.
 Ingen igangsatte planleggingsarbeider som vil kunne berøre eiendommen iflg kommunen.

Ferdigattest

Boligen har utstedt midlertidig brukstillatelse datert 20.12.2018. Tegninger foreligger.

Kopi av denne informasjonen kan fås ved henvendelse til meglerkontoret. At slik informasjon eksisterer gir ingen garanti for at det ikke er utført arbeid på boligen som ikke er byggemeldt eller godkjent.

Prisantydning

19 750 000,-

Beregnet totalkostnad

19 750 000,- (Prisantydning) Omkostninger 493 750,- (Dokumentavgift (forutsatt salgssum: 19 750 000,-)) 172,- (Pantattest kjøper) 585,- (Tingl.gebyr pantedokument) 585,- (Tingl.gebyr skjøte) 12 000,- (Boligkjøperforsikring HELP (valgfritt)) -------------------------------------------------------- 507 092,- (Omkostninger totalt) -------------------------------------------------------- 20 257 092,- (Totalpris inkl. omkostninger) NB: Regnestykket forutsetter at det kun tinglyses ett pantedokument og at eiendommen selges til prisantydning.

Betalingsbetingelser

Hele kjøpesummen med omkostninger må være innbetalt og disponibel for megler, på meglers klientkonto, senest på siste virkedag før overtagelsen finner sted.

Takst / tilstandsrapport

Formuesverdi : 2 007 645,- Sekundær formuesverdi : 7 227 523,-

Energiforbruk og energimerking


Energiforbruk av strøm pr. år er beregnet til 10 020 kWh. Forbrukstall er innhentet fra Lede og er snittforbruk over de tre seneste år og gir kun en indikasjon av forbruk gitt dagens situasjon. Endring av forbruk må forventes utfra ny eiers forbruksmønster og aksepteres av kjøper. Strømforbruk/energiforbruk vil variere blant annet avhenge av antall familiemedlemmer i husstanden, ønsket innetemperatur, forbruksmønster etc.

Kommunale avgifter

Kr. 36 934 pr. år Inkl. vann, avløp, renovasjon og feiing (kun for 1 bolig). Beløpet gjelder for 2 eneboliger/enheter.

Formuesverdi - tidligere omtalt som ligningsverdi

Ligningsverdi dersom eiendommen benyttes som primærbolig:2 007 645,-
Ligningsverdi dersom boligen benyttes som sekundærbolig: 7 227 523,-

Oppgitte beløp er innhentet fra Skatt sør og er senest kjente verdi som er pr. inntektsåret 2020.

Pliktig medlemskap i velforening/sameie

Båtforening

Konsesjon/odel

Eiendommen er ikke konsesjons- eller odelsbelagt.

Oppgjør

Hele kjøpesummen med omkostninger må være innbetalt og disponibel for megler på meglers klientkonto, senest på siste virkedag innen overtagelsen finner sted. Opptjente renter utover 1/2 R, tilfaller selger.

Meglers vederlag (betales av selger):

Tønsbergs Blad 010622 (Kr.4 500) Panterett med urådighet - Statens Kartverk (Kr.585) Panterett med urådighet - Statens Kartverk (Kr.585) Kommunale opplysninger (Kr.3 700) Markedspakke utlegg (Kr.5 950) Servitutter (Kr.1 800) Fornyelse/oppdatering Finn.no - relansering etter sommeren (Kr.1 250) Tønsbergs Blad 170822 (Kr.4 500) Inneståelse-fakturavederlag (Kr.3 100) Nyoppføring finn.no (Kr.1 500) markedspakke inkludert dronebilde og kveldsbilder (Kr.23 500) Oppgjør og tinglysning (Kr.6 250) Provisjon (forutsatt salgssum: 19 750 000,-) (Kr.167 875) Tilrettelegging (Kr.14 950) Totalt kr. (Kr.240 045)

Boligselgerforsikring

Selger har tegnet boligselgerforsikring i Sødeberg&Partners/HDI GLOBAL SPECIALITY SE, som dekker selgers mangelsansvar etter avhendingsloven. Forsikringen gjelder fra budaksept, dersom det er mindre enn 12 måneder til overtagelse. Er det mer enn 12 mnd. til overtagelse, gjelder forsikringen først fra overtagelse. Dersom det ikke blir avtalt overtagelsesdato samtidig med budaksept, gjelder forsikringen først fra overtagelsen. Forsikringen dekker ansvar begrenset til eiendommens salgssum, dog begrenset oppad til kr. 10 millioner. Forsikringen løper i perioden kjøper kan reklamere, dog maksimalt 5 år fra overtagelse av eiendommen. Unntak fra forsikringsdekningen er inntatt som standard tekst i egenerklæringen. Kjøper har plikt til å gjøre seg kjent med selgers egenerklæring, som er vedlagt salgsoppgaven. Kjøper har plikt til å gjøre seg kjent med selgers egenerklæring. Egenerklæringen er lagt ved salgsoppgaven.

Boligkjøperforsikring

Z Eiendom as formidler Boligkjøperforsikring Fra HELP Forsikring AS. Det er en rettshjelpsforsikring som gir trygghet og profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler ved boligen de neste fem årene.
Egenandel kr 4 000,- påløper i tvistesaker. Du kan ta kontakt med megler for å få informasjon om boligkjøperforsikring eller lese mer på help.no. Forsikringen tilbys kun til privatpersoner som kjøper eiendom til eget eller nærmeste families bruk, og det er en forutsetning at kjøpsavtalen reguleres av avhendingsloven. Ved kjøp av landbrukseiendom/småbruk, er det kun forhold til tilknyttet til våningshuset som omfattes av forsikringen. For nærmere detaljer henvises det til forsikringsvilkårene. Megler mottar kostnadsrefusjon fra Help.

Andre opplysninger

Det er ikke innhentet særskilte opplysninger om evt pålegg fra e-verk eller brann/feievesen.

Integrerte hvitevarer medfølger i handelen. Øvrige hvitevarer medfølger ikke i handelen, med mindre det klart fremgår av prospektet hvilke hvitevarer som medfølger.

Budgivning

Alle bud skal inngis skriftlig til megler. Benytt "Gi bud"-knappen på våre annonser for å registrere ditt bud elektronisk. Dette er en enkel og sikker løsning som lar deg signere budet elektronisk ved hjelp av BankID.

Finansiering

Z Eiendom as setter deg gjerne i forbindelse med en dyktig finansiell rådgiver i Sparebank1 Sørøst-Norge. Kontakt din megler om dette.

Tinglyste rettigheter og servitutter

Det er innhentet kopi av servitutter som kan være av interesse å lese innen budgivning. Disse kan lastes ned fra internett eller be om kopi fra megler.

2002/15110-3/91BEST. OM BÅT/BRYGGEPLASS
04.11.2002
Div. bestemmelser vedr. vedlikehold av bryggen på gnr. 19
bnr. 188
GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE

Rettigheter i eiendomsrett;

1976/2421-2/91BEST. OM BÅT/BRYGGEPLASS
27.04.1976
Rettighetshaver:Knr:3811 Gnr:19 Bnr:51
Rettighetshaver:Knr:3811 Gnr:19 Bnr:178
Bestemmelse om adkomstrett
Med flere bestemmelser

2002/15110-2/91DIVERSE PÅTEGNING
04.11.2002
Div. bestemmelser vedr. benyttelse og vedlikehold av
bryggeplassene
Med flere bestemmelser

Eiendommen selges med de tinglyste heftelser/servitutter som påhviler eiendommen. Det vil kun være selgers eventuelle pengeheftelser som vil bli slettet. Kjøper bekrefter å være kjent med og aksepterer at øvrige heftelser/servitutter vil bli stående på eiendommen. Det er kjøpers ansvar å sørge for at hans bankforbindelse blir gjort kjent med disse forhold og at kjøpers eventuelle lån for kjøp av eiendommen, er gitt på disse vilkår.

Finn.no: Visningstekst

Vi må vite på forhånd om du kommer ved annonsert fellesvisning og ber deg ta kontakt i god tid før annonsert tidspunkt for å avtale visning på angitt dag. Bruk "visningspåmelding" i FINN-annonsen for påmelding. Husk å bestille salgsoppgaver digitalt så er du godt forberedt. Visninger hvor det ikke er påmeldte senest 2 timer før annonsert visning, vil ikke bli avholdt.

Overtagelse

Avklares i forbindelse med budgivning.

Lovanvendelse

Eiendommen selges etter reglene i avhendingsloven. Eiendommen skal overleveres kjøper i tråd med det som er avtalt. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene. Forhold som er beskrevet i salgsdokumentene kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at kjøper rådfører seg med eiendomsmegler eller en bygningssakyndig før det legges inn bud. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være en mangel. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut i fra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at feil opplysninger ikke ble rettet i tide på en tydelig måte. En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.

Boligen kan ha en mangel dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm. Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel). Dersom kjøper ikke er forbruker selges eiendommen «som den er», og selgers ansvar er da begrenset jf. avhl. § 3-9, 1. ledd 2. pktm. Avhendingsloven § 3-3 (2) fravikes, og hvorvidt en innendørs arealsvikt karakteriseres som en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere. Med forbrukerkjøp menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.

Lov om hvitvasking

I henhold til Lov av 6. mars 2009 nr. 11 om tiltak mot hvitvasking og terrorfinansiering(Hvitvaskingloven) er megler forpliktet til å gjennomføre legitimasjonskontroll. Dette innebærer blant annet plikt for meglerforetaket til å foreta kundekontroll av begge parter i handelen, herunder plikt til å foreta kontroll av reelle rettighetshavere der kjøper (budgiver) opptrer på vegne av andre enn seg selv. Endelig kundekontroll av kjøper skjer senest på kontraktsmøtet. Dersom kundekontroll ikke kan gjennomføres, kan ikke meglerforetaket bistå med gjennomføring av handelen, herunder foreta oppgjør. Meglerforetaket er videre forpliktet til å rapportere «mistenkelig transaksjoner» til Økokrim. Med «mistenkelige transaksjon» menes transaksjon som mistenkes å involvere utbytte fra straffbar handling eller som skjer som ledd i terrorfinansiering. Manglende mulighet for kundekontroll kan også være et forhold som gjør transaksjonen mistenkelig. Det kan ikke gjøres ansvar gjeldene mot meglerforetaket som følge av at meglerforetaket overholder sine plikter etter Hvitvaskingsloven.

Oppdragsansvarlig

Z Eiendom AS
Postboks 55
3106 Nøtterøy
Foretaksregistrert org.nr.: 988024082
Laster kart..

Lars Ole Wittingsrud

Eiendomsmegler MNEF

Har du spørsmål angående eiendommen?

Kontakt Lars Ole Wittingsrud

Trenger du hjelp vedrørerende kjøp av bolig?